Bronhiaalastma rünnak

Bronhiaalastma on krooniline põletikuline hingamisteede haigus, mida sageli diagnoositakse igal aastal erinevate vanuserühmade inimestel. Haigestumise suurenemine on seotud ebasoodsate ökoloogiliste olukordadega, madala aktiivse eluviisiga, kodukemikaalide laialdase kasutamisega ja muude teguritega.

Selle haiguse peamine manifestatsioon on bronhide obstruktsiooniga seotud bronhiaalastmahaiguse perioodilised põsed. See on äge seisund, milles esineb bronhide spasm, mis takistab normaalset õhuvoolu kopsudesse ja tagasi. Hingamisteede provotseerimine võib olla hingamisteede välimine stiimul ja kehavedeliste allergeenide sissevõetud ainete mõju.

Bronhiaalastma rünnaku sümptomid

Enamikul juhtudel eelneb rünnaku algusele manifestatsioonid-prekursorid, mis tavaliselt esinevad 30-60 minutit enne seda. Need manifestatsioonid on seotud füsioloogiliste ja emotsionaalsete muutustega kehas ja neid võib väljendada järgmiselt:

Rünnaku progresseerumisel esineb bronhilangetust, tema bronhe limaskesta paistetust, näärmete sekretsiooni suurenemist, mis põhjustab hingamise funktsiooni rikkumist. Bronhiaalastma rünnakuga kaasnevad järgmised sümptomid:

Mida teha, kui teil on astmahoog?

Hoolimata bronhiaalastmahaiguse raskusastmest peab patsient kohe esmaabi andma. Astmahaiguse leevendamiseks või patsiendi seisundi leevendamiseks on vaja teha järgmist:

1. Eemaldage või vabastage riided, mis takistavad vaba hingamist, avage aken.
  2. Aita patsiendil õiget positsiooni: seistes või istudes, oma küünarnukid asetada külgedele ja mõlema käega põrandale.
  3. Rahuldage patsient.
  4. Kui patsiendil on rünnaku peatamiseks kasutatav ravim (tabletid, inhalaator), peate aitama tal seda kasutada.
  5. Võimalusel paneb patsient sooja käe ja jalgade vannid (langetage käed küünarnuki ja jalgade külge sooja veega).
  6. Samuti on vaja kutsuda arst ja mitte mingil juhul jätta patsient üksi.