Steak "New York"

Täna räägime sellest, kuidas kodus prahti korralikult valmistada, "New York" ja teid, kes on teadmistega relvastatud, võite valmistada restorani taseme nõusid ja tunda ennast selles küsimuses tõeliseks eksperdiks. Lõppude lõpuks on seda tüüpi praed kõige konkreetsem ja vajavad erilist lähenemist.

"New Yorgi" praad valmistatakse looma lõigatud osast, mida nimetatakse striploneks. See liha on tihedam kui rümpade muudest osadest, praktiliselt ei sisalda sisemisi rasva kihte ja seetõttu reeglina valmistatakse verega. Kui "rohkem kui keskmiselt" küpsetatakse, muutub praad kuivaks ja kaotab selle mahlakuse.

Selliste praadide valmistamiseks kasutatakse sageli vürtside minimaalset kogust , kuid soovi korral võite siiski lisada väga vähe lemmikvärme.

Steak "New York" - retsept

Koostis:

Ettevalmistus

Vahetult enne küpsetamist võtke praad pakendist ja jäta need toatemperatuurile vähemalt üheks ja eelistatavalt kaheks tunniks. Seejärel määrige liha viilud oliiviõliga ja laske veel 10-15 minutit seista. Kuumuta praepannit, kuni ilmub valge suits ja pane see liha sisse. Me toetame neid mõlemal küljel kolm minutit, keerates iga minut. Prae praed ka külgedel, hoides neid pintslitega ja tõmmake need riivist välja. Lase neid soolaga, jahvatatud musta pipraga ja serveerida lauale kolm kuni viis minutit. Kastme saate serveerida praadiga, kuid ideaalseks võimaluseks on kreemjas pipar.

Kuidas valmistada praht "New York" rosmariini ja tüümianiga - retsepti?

Koostis:

Võtame pakkeest praed ja jätame need vähemalt ühe tunni jooksul toatemperatuurile. Seejärel määrige praepannide pind koos taimeõli ja asetage need hästi kuumutatud grillpannile. Me hoiame praed esimesena mõlemal küljel ühe minuti jooksul tugevale tulele, seejärel vähendage kuumuse intensiivsust ja prae veel 3 minutit mõlemal küljel, keerates need iga minuti järel ümber. Preparaadi lõpus paneme kooritud ja purustatud küüslauguküünt, rosmariini ja tüümiani viigid ning me seisame praepannil mõne minuti jooksul liha, veetates praed koos aromaatse vedelikuga.

Seejärel võta praed riidele, hõõrutakse soolaga, jahvatatakse musta pipraga ja jäetakse mõni minut, nii et liha pisut jahutatakse ja sees olevad mahlad jaotatakse ühtlaselt.

Pakume söögipükse värskete köögiviljade ja lemmikkastmega.